تاریخچه

 شرکت داروسازی آریوژن فارمد در سال 1389 با رویکرد تلفیق هنر داروسازی و فناوری زیستی پایه گذاری شد. این شرکت در زمینی به مساحت 22000 مترمربع و با زیربنایی حدود 13000 متر مربع و با پیوند عناصر معماری مدرن و بومی با الزامات صنایع داروسازی و بهره گیری از روز آمدترین ساختارهای بیوتکنولوژی شکل گرفته است. سه ساختمان اداری، ساختمان انبارها و ساختمان تولید با ترکیبی کارآمد در این مجموعه طراحی شده اند. سایت تولید با بهره گیری از سیستم مانیتورینگ الکترونیکی مرکزی (بی ام اس) کلیه پارامترهای قابل کنترل یا قابل مانیتورینگ ساختمان را به کمک سیستم های پیشرفته کامپیوتری اداره می‌کند، به طوری که در هر ثانیه چندین هزار داده‌ی جدید به این سیستم ارسال و همزمان اعمال فرمان های اتوماتیک در سیستم ذخیره می‌گردد.

ماموریت ما

تولید بیوسیمیلارها برای حفظ و بهبود کیفیت زندگی انسان­ها

تحقیق و توسعه

بر اساس هدف اصلی آریوژن در تولید داروهای بیولوژیک پرمصرف با ساختار پیچیده، و محوریت موضوعاتی چون رفع نیازهای دارویی بیماران صعب العلاج در کشور، بومی سازی کامل مراحل تولید و فراهم آوردن امکان تولید در مقیاس مصرف داخلی و خارجی و صادرات در این شرکت، با وجود صرف هزینه‌های سنگین و زمان طولانی در واحد تحقیق و توسعه، این هدف در الویت قرارگرفته است. محصولات آریوژن نتیجه تلاش بی وقفه واحد تحقیق و توسعه‌ی شرکت با بهره گیری از جدیدترین متد و تکنولوژی و توانایی بالقوه نیروهای متخصص ایرانی است.

سازگاری با محیط زیست

شرکت آریوژن فارمد از ابتدا تلاش خود را در جهت ایجاد ساز و کارهای مناسب برای بهینه سازی انرژی و سلامت محیط به کار گرفته است. تولید محصولات بیوتکنولوژی که اصولاً به عنوان پاک ترین و سازگار ترین فرآورده ها با محیط زیست به شمار می آیند، نمادی از دوستی با محیط زیست می باشد. در عین حال بهره گیری از آخرین فناوری ها در حفظ و ارتقاء محیط زیست، جلوگیری از هدر رفتن انرژی و به حداقل رساندن ضایعات، جزء برنامه های مداوم شرکت می باشد. با این وجود، شرکت آریوژن فارمد برای به صفر رساندن خروجی های دارای بی.او.دی و سی.او.دی، تصفیه خانه‌‌ی بزرگی را در سایت تولیدی ایجاد کرده است که ضمن غیر فعال سازی تمام مواد بیولوژیک جزئی موجود در فاضلاب به منظور صرفه جویی در مصرف آب، آب سالم حاصله را برای آبیاری و گسترش فضای سبز به کار می برد.